AKTUALITY

Děti z MŠ Pastelka - exkurze na rehabilitaci

Jak vypadá oddělení rehabilitace a co se tu dá všechno zažít, si vyzkoušely děti z MŠ Pastelka. Seznámily se s elektroléčbou, v tělocvičně se proběhly po dráze z balančních ploch a ve vířivé vaně otestovaly účinky vodoléčby. Snad se u nás dětem i paním učitelkám líbilo. (14.6.2019)

Pro některé klienty Polikliniky byla děravá plocha parkoviště nepřekonatelným problémem. Kolečka od vozítků a lehátek zapadala do děr a jejich pohyb po ploše byl hodně komplikovaný. Dnes jsme se dočkali opravy a plocha je opět rovná a manipulace na ní mnohem snažší.

Exkurze žáků SŠO a služeb na oddělení rehabilitace

V pátek 5. a v úterý 9. dubna navštívili oddělení rehabilitace žáci SŠO a služeb ve Žďáru nad Sázavou, kteří navštěvují obor rekondiční a sportovní masér. Prohlédli si naše oddělení a jeho jednotlivé úseky, zejména část fyzikální terapie a novou vodoléčbu. Během exkurze se dozvěděli vše o práci fyzioterapeutů. Doufáme, že se u nás žákům líbilo.

Přestavba rehabilitace na poliklinice byla dokončena

Koncem roku 2018 byla zahájena tolik očekávaná přestavba rehabilitace. V první etapě se přesunula vodoléčba do prostor bývalé kryokomory. Bourací práce a hluk otřásaly celou poliklinikou, nicméně výsledek stojí za to. Po hrubých pracích, při kterých byly udělány zcela nové rozvody vody, elektřiny a především vzduchotechniky a odděleny prostory mezi jednotlivými vanami a místnost pro odpočinek, byly zahájeny polepy stěn a podlah speciálními vinylovými materiály. Vodoléčba se ihned vyloupla v příjemných tlumených barvách, které dokreslily pohodovou atmosféru. Nakonec byly připojeny vany a kolaudace mohla proběhnout.
Prostory rehabilitačního oddělení se nezměnily již několik let. Za tu dobu se postupně staly nevyhovujícími, a to jak pro pacienty, tak pro zdravotnický personál. V přestavbě bychom rádi pokračovali druhou etapou. Ta zahrnuje předělání recepce a evidence, zmodernizování objednávkového systému, vybudování nové cvičebny a šaten. Doufáme, že nás město v této snaze podpoří a rehabilitace se zase posune o kousek dál.  • +420 566 690 111
     Volejte Po-Čt od 06:30 do 15:00
    Pá od 06:00 do 13:00